!!! NOVINKY !!!

MAGNETICKÁ BOUŘE - MOŽNOST VZNIKU POLÁRNÍ ZÁŘE

3. srpna 2010 v 22:25 | R@D3K
Po dlouhé odmlce sem dávám zase jednou článek :-D
Na slunci v minulých dnech proběhla mohutná erupce a energie ze slunce se 4. srpna 2010 dostane i na Zem. Na celé planetě se tedy v druhé polovině noci na 5.srpna mohou objevit sluneční záře. nejsou vyloučeny ani v ČR. žádné velké katastrofy bouře nezpůsobí, jen možná na chvíli ovlivní družice kolem země a budou poruchy el. proudu. Pujde možná opravdu o krásnou podívanou. je to téměř po 4 letech, co se naposledy objevila polární záře v ČR. Takže si po půlnoci na 5.8 připravte foťáky na noční režim a  pokuď něco opravdu bude tak neváhejte fotit :-)
Já teda v tu noc asi spát nebudu, protože se má vyjasnit a nechat si ujít takovou jedinečnou možnost vidět polární záři? to si teda fakt nenechám ujít :-)
Zatím Ahoj :-)

PS: srpen bude také plný padajících hvězd. Článek dám předem :-)

??? ZÁNIK SVĚTA V ROCE 2012 ???

31. ledna 2009 v 21:23 | R@D3K

Na Magické datum 21. prosince 2012 končí mayský kalendář. je také možné že vypukne 3. světová válka. V tento den se má Planeta země srazit s planetou Nibiru. Ta obíhá v protisměru kolem slunce po velmi protáhlé dráze. Do blízkosti země se vrací jednou za 5500 let a svým průletem způsobuje globální katastrofy. její návrat je očekáván v roce 2012!

Mělo by se stát v Číně, kde spadne obří meteorit o průměru přes 200km. Tím vznikně kráter o průměru kolem 4000 km. s hloubkou asi 7 km. Z tohoto kráteru začně vytékat velmi rychle láva, která se postupně rozleje do okolí. teplota vzduchu se zvedne na 45 stupňů, zvedne se vítr s ohnivými záblesky o rychlosti kolem 1000 km/h , Voda v oceánech se vypaří, a roztaje veškerý sníh, a celou planetu postupně pohltí láva a zanikne život.

Zda jde o planý poplach stejně jako v roce 2000 se neví, ale zvyšuje se riziko že k něčemu takovému opravdu dojde....

Můj Názor:
Je to strašná představa a doufám že k ničemu takovému nikdy nedojde...
Co si o tom myslíte vy? hlasujte v anketě!

Video:


!!! ROJ PADAJÍCÍCH HVĚZD V PROSINCI 2008 !!!

10. prosince 2008 v 21:45 | R@D3K
Bude se jednat o Meteorický Roj Meteorický roj Geminidy a bude vrcholit 13. prosince okolo pulnoci, kdy proletí až 120 Meteorů za hodinu!!! Meteory budou převážně na Jižní obloze a rušit je bude Měsíc, který bude skoro v ůplňku. Meteory můžeme sledovat i několik dní okolo 13. Prosince.

Zdrojem Geminid není kometa, ale asteroid 3200 Phaeton, který se v minulosti srazil s jiným asteroidem a kusy z jsou v oběžné dráze...

Aby jsme mohli pozorovat tento Meteorický roj, je za potřebí si objednat jasné Počasí:-)
Zatím to s počasím dobře nevypadá , má být zataženo s deštěm nebo sněžením:-(
Tak snad nám to vyjde , když to pujde tak budu určitě pozorovat:-)

Zdroj článku je zde !

Na počasí se můžete kouknout tady:-)


!!! Anketa !!!

NOVINKY O MARSU

1. října 2008 v 20:57 | R@dek
Sonda PHOENIX našla na marsu vodu, což znamená že by na Marsu mohl být nějaký život. PHOENIX bude na Marsu až do konce roku, protože byla mise prodloužena, aby tam PHOENIX mohl prozkoumat vzorky půdy atd... Půda na marsu je prý vhodná k pěstování rostlin, hlavně chřestu. Na Marsu byla také objevena nějaká jedovatá látka, ale ta je možná ze samotné sondy PHOENIX! Další věc je také, že na Marsu byl objeven padající sníh ve výšce asi tří kilometrů, který zmizel ještě než dopadl na zem. Sonda bude stále zkoumat, jestli by se mohlo stát že sníh dopadne na zem. na Marsu byly ještě objeveny dva minerály, které můžou vzniknout pouze ve vodě v tekutém stavu! Sonda PHOENIX má sice být na Marsu do konce roku, ale než doletí na zem tak to bude trvat přes 1 rok !!! Až zjistím nějaké další informece, tak je sem určitě zase dám:-) Ostaní věci o planetě Mars najdete v rubrice Mars!!!
 
 

Reklama