Zajímavosti

BYLA SONDA APOLLO 11 OPRAVDU NA MĚSÍCI? ? ?

30. listopadu 2009 v 21:34 | R@D3K
Sonda Apollo 11 s posádkou, kde byl v čele Neil Armstrong, Edwin Aldrin a Michael Collins. Povrchu Měsíce dosáhli 20. července 1969.

První se měsíčního prachu dotknul Neil Armstrong. "Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo," pronesl tehdy Armstrong, který se na přírodní družici Země postavil společně s kolegou Aldrinem.

Ale poslední dobou se mluví o tom, že je možné že to byl Podvod a Sonda apollo 11 s posádkou na měsíci nikdy nebyla, ale to Americká vláda odmítá

je prý deset hlavních důvodů, proč to může být podvod...

Když astronauté umístili na měsíční povrch vlajku, tak se třepetala ve větru. Na Měsíci ale není vítr.
Na snímcích, které astronauti pořídili na Měsíci, nejsou vidět hvězdy.
Na fotografiích pořízených z lunárního modulu není vidět kráter vzniklý po přistání.
Přistávací modul vážil 17 tun. Přesto spočívá v měsíčním prachu bez toho, že by se do něj významněji propadl. Poblíž jsou ale vidět jasně zřetelné otisky obuvi astronautů.
Šlápoty astronautů jsou v měsíčním prachu výborně zřetelné. V atmosféře ale není žádná vlhkost, která by je uchovala v tak překvapivě dobrém stavu.
Když lunární modul odlétal z Měsíce, na fotografiích ani videu nebyly vidět žádné plameny z motorů.
Pokud zrychlíte film, který ukazuje chůzi astronautů na Měsíci, začne vše vypadat jako klasický pozemský záznam.
Astronauté by nepřežili výpravu k Měsíci, protože by je zabila radiace z Van Allenových pásů.
Kameny přinesené z Měsíce vypadají naprosto stejně jako kameny z Antarktidy.
Všech šest výprav k Měsíci se událo za Nixonovy administrativy. Žádný jiný americký prezident nedostal astronauty zpět na tuto přírodní družici, přestože se během uplynulých 40 let výrazně zlešila technologická vybavenost lidstva.

V Televizi Nova každý rok dávají film Apollo 11, který je natočen podle této události ( je to skvělej film :-D

Věříte teda, že bylo Apollo 11 na Měsíci a nebo ne ? Hlasujte v anketě :-)

MAGNETICKÁ BOUŘE - MOŽNOST VZNIKU POLÁRNÍ ZÁŘE

28. října 2009 v 10:14 | R@D3K
Slunce se letos po dlouhé době opět probudilo a jsou na něm velké erupce, které mohou v těchto dnech způsobit magnetickou bouři...

Sluneční aktivita začala v těchto dnech prudce stoupat, zaznamenali se poruchy magnetosféry a růst dále bude pokračovat.
Bouře by měla trvat od středy 28.října 2009 až do soboty 31.října 2009

Při erupci je vyvržen oblak rychle letících částic, které se šíří meziplanetárním prostorem, a pokud se potkají se zemskou magnetosférou, mohou vyvolat magnetickou bouři.
Tato bouře by neměla být extrémně silná, ale bude střední a v době vyvrcholení přechodně silnější.

Při běžné magnetické bouři můžeme zaznamenat poruchy a šum v radiových vlnách.
Extrémně silná magnetická bouře by mohla indukovat vodivé proudy například ve vedení vysokého napětí, ropovodech a plynovodech a to už by mohlo způsobit výpadky elektřiny a jiné potíže...

V noci by jsme mohli při jasném počasí spatřit na obloze i u nás polární záři, která se vyskytuje většinou jen v polárních oblastech a u nás je velmi vzácná, Polární záře se objevila v ČR naposledy před 6 lety.

Tady jsou obrázky, jak taková záře vypadá:-)
Prostřední obrázek je z ČR z Vlašimi!!!


Tento blog slaví První Narozeniny :-)

31. července 2009 v 10:51 | R@D3K
Zdravím...
Dneska jsem si udělal zase chvilku čas na můj blog o astronomii a nevím co sem mám dávat za články...:-(

Tento blog oslaví 1 srpna svoje první narozeniny , je to už přesně rok co byl tento web založen:-)
Blog zaznamenal už téměř 4 000 návštěv celkem asi ze 100 měst v Česku a 30 měst ve Slovensku podle mého zdroje Google Analytics, kde je blog registrován:-)

Na tomto blogu je už publikováno celkem 53 článků, z toho nejvíce v Září a říjnu 2008, a potom už sem moc články nepřidával, ale měl jsem pravidlo že každý měsíc minimálně 1 článek a to jsem splnil, vždycky se mi povede něco vymyslet...

Kdyby vás napdalo něco zajímavého, co bych sem mohl dát o vesmíru, tak mi prosím napiště třeba zprávu autorovi a já to sem přidám pokud o tom něco najdu :-)

Moc vám děkuji , že na sem chodíte, děkuji taky za hlasy v anketách, hodnocení článků a komentáře!

Prosím klikněte na přidat komentář a hlasujte v nové anketě ...:-)

VZNIK ZEMĚ

29. června 2009 v 12:07 | R@D3K
Planeta Země vznikla asi před pěti miliardami let a od té doby se neustále vyvíjí. Nejdříve se spojováním prachu a kamenů poletujících v mezihvězdném prostoru vytvořila koule. Potom Zemské těleso bombardovali meteority a tak byla země žhavá. Když bombardování víceméně ustalo, začala Země od povrchu chladnout, takže na jejím povrchu vznikla kupa pevných tvrdých hornin, přičemž ve středu zůstávala stále žhavá, ale postupně uplně vychladla. Země se skldá z Pláště, zemské kůry a jádra.

Když vznikla Země , tak byl jeden světadíl Pangea, který se postupně rozpadal a vznikli tak všechny světadíly, které jsou do dnes . tyto světadíly se od sebe ještě pořád oddalují.

Každý vědec má ale svoji vlastní teorii na Vznik země , ale tohle je ta nejznámější...

HUBBLEŮV TELESKOP

14. května 2009 v 14:40 | R@D3K
Hubblův teleskop je vesmírný dalekohled , který je ve vesmíru od roku 1990 a na zemi posílá jasné vesmírné obrazy a také objevuje nové vesmírné tělesa a Planety. Do oběžné dráhy ho vyslal Americký raketoplán Discovery. Je to nejdůležitější dalekohled ve vesmíru, který stál v přepočtu asi 29 Miliard Kč.

Minulý rok se teleskop rozbil a je potřeba ho opravit. jeho opravu má na starosti raketoplán Atlantis. ten měl vyrazit do vesmíru už v říjnu 2008, ale start byl odložen kvůli špatným podmínkám. NASA raketoplán vyslala do vesmíru 11.května 2009 a ten již vylétl vzhůru.
Mise má trvat 11 dní.
V Americe je druhá raketa , která je připravena na záchranu posádky pokud by se něco stalo.

!!! Tady se můžete podívat ŽIVĚ na Tv NASA jak astronauti opravují hubblův teleskop !!!

Tady je video ze startu Raketoplánu Atlantis ( 11.5.2009 )
Zde je video reportáž z Tn.cz !


Průběžně jsem budu dávat novinky a další videa...

EXOPLANETY

27. dubna 2009 v 12:25 | R@D3K
Exoplaneta je vesmírné těleso, které je mimo sluneční soustavu a obíhá okolo jiné hvězdy než je slunce. Vědci zkoumají , jestli na nějaké exoplanetě nemůže být alespoň mikroskopický život.
Zatím však na nic nepřišli. Exoplanety se nacházejí pořád další a další...
Nyní jich je asi 500 známých, kteří už mají název a ví se alespoň z čeho jsou složeny.
Ale stejně si vědci myslí, že na nějaké exoplanetě může být život...

GAMA ZÁBLESKY

19. března 2009 v 14:48 | R@D3K
Gama záblesk je exotický úkaz, který se objevuje jednou za stovky i tisíce let. jsou to nejjasnější exploze ve vesmíru.

Když zanikají velké a hmotné hvězdy, tak uniká silné záření. Hvězdy nejsou schopny ke konci vývoje už dále odolávat své veliké gravitaci a začnou se hroutit a zanikat.

Silné gama záření, vzápětí po srážkách s okolním prachem, ztrácí svou energii, což vytváří dozvuky a blesky po vesmíru.
Gama záblesk trvá až okolo 20 vteřin a dosvit trvá i více než 3 dny.

Blízký Gama záblesk by byl největší přírodní katastrofou, jakou si dovedeme představit. Gama záření by pouze zničilo ozon, zatemnilo oblohu a ničilo Zemědělství, ale horší by byla následující vlna extrémně energetických částic. Právě toto záření by bylo kritické pro vše živé a ponechalo by Zemi radioaktivní, a tisíce let neobyvatelnou.

Poslední Gama záblesk byl v říjnu 2008 a byl hodně daleko od Sluneční Soustavy.


GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ PLANETY ZEMĚ

29. ledna 2009 v 8:42 | R@D3K

Globální oteplování znamená, že se planeta Země otepluje, a oteplují se i Oceány.
vzniká tím, že se Země se otáčí čím dál rychleji.

Lidstvo přispívá k oteplování vypouštění oxidu uhličitého a jiných skleníkových plynů, uvolňovaných při spalování paliv, mýcením lesů a stavění nových továren a ještě někteří lidé topí plastem, gumou atd...

Očekává se, že přijde zvedání hladiny moří a změn v množství a intenzitě srážek, časté povodně, sucha, vlny veder, hurikány, vysychání menších řek, prudké změny počasí ( třeba že se ze dne na den ochladí o 10 stupňů) , v polárních oblastech začně rychleji odtávat led a začnou vymírat lední medvědi atd...
Lze očekávat, že bude oteplování pokračovat, protože vypouštění plynů do vzduchu se nesnížilo, spíše naopak přibylo, ale všichni se snaží Oteplování zpomalit, protože jednou by to mohlo mít tragické následky...VELICE DLOUHÉ UTVÁŘENÍ

30. listopadu 2008 v 20:05 | R@D3K
Slunce vzniklo z oblaku prachu a plynu, který někdy nazýváme sluneční mlhovinou, v naší galaxii - Mléčné dráze.. Zbytky prachu a plynu pak začaly kolem slunečního nebeského tělesa kroužit.
Prach se postupně kupil až , vytvořil kamenné planety.. Z plynů vznikly plynné planety...

NA POČÁTKU...

30. listopadu 2008 v 19:59 | R@D3K
Naše sluneční soustava vznikla před 4,22 miliardami let, ( což je lež. Vznikla před několika tisíci lety), v části vesmíru, které říkáme Mléčná dráha. V jejím středu se nachází hvězda Slunce. Kolem něho krouží sedm planet a velké množství jiných objektů, tvořených horninami a ledem..

Vesmír se podobá ruské panence matrjošce, ve které jednotlivé části zapadají jedna do druhé.. Největší panenka je Vesmír, který zahrnuje všechno... Uvnitř se nachází hvězdokupy, kterým říkáme galaxie. Jedna z nich, Mléčná dráha, obsahuje miliardy hvězd a mezi nimi naše Slunce.. Nejmenší panenka je naše Země...

OSTATNÍ NEBESKÁ TĚLESA

30. listopadu 2008 v 19:49 | R@D3K

V naší sluneční soustavě nejsou jen planety a Slunce. Jsou zde také družice na oběžné dráze kolem planet a velké množství meteoritů, planetek (asteroidů) a komet. Všechna tato tělesa tvoří sluneční soustavu a nově se k nim přidaly i umělé družice...


 
 

Reklama